Švajcarska kompanija za razvoj softverskih rešenja Youngculture planira da u Srbiji proširi poslovanje i zaposli nove IT stručnjake, čemu bi pomogla i iskazana namera države da podrži razvoj tog sektora. Ta kompanija u Srbiji posluje od 2004. godine, ima više od 120 zaposlenih u Beogradu i Nišu, od kojih je 79 odsto visokoobrazovanih. Zaposlenima pruža velike mogućnosti za profesionalno usavršavanje i razvoj, kao i treninge za korišćenje specifičnih tehnologija koje nisu dostupne na srpskom tržištu, kao što su hibris i razvoj aplikacija za iPhone. Odlična saradnja sa programerima iz Srbije počela je još u Švajcarskoj kada je kompanija odlučila da otvori svoj prvi Razvojni centar upravo u Beogradu. Kao kompanija koja se bavi razvojem naprednih softverskih rešenja putem "nearshoring" modela poslovanja - koji podrazumeva izmeštanje poslova na neku od geografski bliskih lokacija - Srbija je ispunila potrebne preduslove za dolazak jedne ovakve kompanije, zahvaljujući dobroj geografskoj poziciji i stručnom kadru.
Švajcarska kompanija za razvoj softverskih rešenja Youngculture planira da u Srbiji proširi poslovanje i zaposli nove IT stručnjake, čemu bi pomogla i iskazana namera države da podrži razvoj tog sektora, izjavio je osnivač i izvršni direktor te Grupe, Marko Zopi.
"Izuzetno cenimo inicijativu koju je Vlada Srbije preduzela kako bi pružila podršku razvoju IT industrije, a naročito deo koji se odnosi na poreske olakšice za softverske kompanije, koje će olakšati naše poslovanje u Srbiji i pomoći nam da zaposlimo još više domaćih stručnjaka", rekao je Zopi novinarima na forumu Švajcarska-Srbija, koji je održan u Privrednoj komori Srbije (PKS).
Ta kompanija u Srbiji posluje od 2004. godine, ima više od 120 zaposlenih u Beogradu i Nišu, od kojih je 79 odsto visokoobrazovanih.
Zaposlenima, kako je rečeno, pruža velike mogućnosti za profesionalno usavršavanje i razvoj, kao i treninge za korišćenje specifičnih tehnologija koje nisu dostupne na srpskom tržištu, kao što su hibris i razvoj aplikacija za iPhone.
"Dugogodišnje iskustvo je pokazalo da s punim pravom možemo da kažemo da smo izrasli u poželjnog poslodavca, koji nudi dobru radnu kulturu po uzoru na najveće svetske IT kompanije i koji veruje u svoj tim", rekao je Zopi.
Odlična saradnja sa programerima iz Srbije počela je još u Švajcarskoj kada je kompanija odlučila da otvori svoj prvi Razvojni centar upravo u Beogradu.
Kao kompanija koja se bavi razvojem naprednih softverskih rešenja putem "nearshoring" modela poslovanja - koji podrazumeva izmeštanje poslova na neku od geografski bliskih lokacija - Srbija je ispunila potrebne preduslove za dolazak jedne ovakve kompanije, zahvaljujući dobroj geografskoj poziciji i stručnom kadru.
Od osnivanja u Cirihu 1996. godine, Youngculture je postala multinacionalna kompanija koja se finansira sopstvenim sredstvima.
Pored razvojnih centara u Srbiji, otvorena su predstavništva u Minhenu i Beču, dok je za 2013. godinu najavljeno i otvaranje Razvojnog centra u Rumuniji.